Abdullah Ağar: "Türk Ordusu 100 yıl sonra yeniden Raco'da" 44. gün

Devlet Başkanı

  • Release Date: 4 Mar 2018
  • Viewer: 260
  • Like Video: 4
  • Dislike Video: 0
  • Video Length: 18.26

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Destek ve daha fazlası için abone olmayı unutmayınız.
ABONE OL: https://goo.gl/w9rq4h
TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Raco belde merkezini ele geçirdi. Yaşanan bu son gelişmeyi A haber canlı yayınında değerlendiren Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "Raco'nun tarihsel anlamda da önemli bir yer. 1918'de Mustafa Kemal Paşa'nın emir komutasındaki 7. Ordunun Afrin alanındaki karargahı Raco'daydı. Bu anlamda da çok özel bir başarı. Türk Ordusu 100 yıl sonra Raco'da gibi bir başlık çok rahatlıkla kurulabilir" dedi. Ağar, öte yandan Raco'nun ele geçirilmesinin Zeytin Dalı Harekatı'nı nasıl etkileyeceğini, bundan sonraki gelişmelerin neler olacağını anlattı.
Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar Raco'nun ilgili konuştu;

"ZAFERE GİDEN YOLDA ÇOK SAĞLAM BİR ADIM"

Zafere giden yolda çok sağlam bir adım. Raco'nun önünde hala ele geçirilmesi gereken dağlık bir bölge var. Bu dağlık bölgenin ele geçirilmesiyle birlikte Afrin vadisine geçilecek. Silahlı Kuvvetlerimiz kritik arazi kesimlerini ele geçirdi öncelikle. Raco Afrin'den önce ele geçirilmesi zorunlu olan temel meskun mahallerden bir tanesiydi. Dağlık alanların ele geçirilmesiyle birlikte Afrin üzerine istikrarlı bir etki ortaya çıkacak. Bu etki kuzeydoğu ekseninden ve Cinderes'in de ele geçirilmesiyle tam anlamıyla Afrin Hilal kuşatmasına dönecek. Raco'nun düşmesi çok önemliydi. PKK şunu düşünüyor... Sızma yapıyor, taktiksel etki yaratmaya çalışıyor. Raco'nun bu şekilde ele geçmiş olması, onların güvendikleri dağa yağan kar olarak değerlendiriyorum.


Facebook : https://facebook.com/TRDevl...
Twitter: https://twitter.com/TRDevle...
İnstagram: https://instagram.com/TRDev...
*Bu sayfa sevenleri tarafından yönetilmektedir.


Son Dakika Haberler - TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin operasyonu İngilizlere ve Fransızlara dert oldu ... ''​TSK'dan son dakika: 800 terörist öldürüldü'' Müge anlı -Erdoğan -Emine Erdoğan Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP liderine sert sözler! Zeytin Dalı Harekatı: Güncel Afrin Son Durum Haritası Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a ... Afrin harekatı son dakika haberleri Afrin şehit yaralı sayısı - TSK -ÖSO - Öztürk Yılmaz -Eren Erdem -CHP -kılıçdaroğlu -Erdoğan -MHP -Bahçeli -Özgür suriye Ordusu -Zeytin Dalı Harekatı ,Erdoğan çifti Müge Anlı'nın programında, Darmık dağı -ABD -Münbiç -Menbiç -jöh pöh -Özel Harekat- Başkomutan - Reis - Amerika -Rusya - CHP-HDP -mahmut tanal - TTB - Erdoğan'dan ÖSO'ya ,Son Dakika Haberleri

Youtube Videos from :
[Abdullah Ağar: "Türk Ordusu 100 yıl sonra yeniden Raco'da" 44. gün]

    keyboard_arrow_up