Harp akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Selahattin Uğurlu'ya ait şok ses kaydı

KURDBOY1982

  • Release Date: 27 Apr 2009
  • Viewer: 15.674
  • Like Video: 15
  • Dislike Video: 1
  • Video Length: 8.32

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

http://www.firatnews.org/in...

1925 TARİHLİ GİZLİ BELGE

Konuşmanın devamında "Bakın elimde, komutanınıza da okuttum, elimde 1925'in çok gizli derecede yazılmış, İçişleri Bakanı Şükrü Kaya'nın yazdırmış olduğu özel rapor var. Diyor ki önce tespit edeceksin. Ali, Veli, Hasan, Hüseyin... Önce diyor ekinini yakacaksın. Zorbalık yapıyor, devam ediyor. Hayvanını telef edeceksin. Uslanmadı evini başına yıkacaksın. Uslanmadı öbür dünya ya göç ettireceksin. Kalanını da buradan def edeceksin."

Uğurlu konuşmasında PKK ile mücadelede, saldırıların yüz katı misliyle cevap verilmesi gerektiği vurgulanıyor.

ERUH VE ŞEMDİNLİ'Yİ YAKALIM

15 Ağustos 1984 yılında Şemdinli ve Eruh baskını sonrası toplantı yapıldığını, toplantıya bir orgeneral, bir korgeneral, bir tuğgeneral katıldığını kendisinin de binbaşı rütbesiyle toplantı tutanaklarını tuttuğunu belirten Uğurlu, sabaha kadar süren toplantı sonrası fikrinin sorulması üzerine şunları söylediğini belirtiyor: "Bir kurmay subay olarak mı soruyorsunuz? Bana bir terör uzmanı olarak mı soruyorsunuz diye bir şey. Elbette dedi terör uzmanı olarak soruyorum. Eee peki komutanım dedim, o zaman o iş biter. Eruh ve Şemdinli'yi yakalım dedim.''

Bu sözün ardından odadan kovulduğunu belirten kayıttaki ses şöyle devam ediyor, "Çık dışarı dedi. Çık dışarı dedi. Zaman geldi ben tuğgeneral oldum. Bir yerde spor yapıyoruz. Herif beni bir güzel sopaladı, beraberiz. Kendiniz yakmadınız bize yaktırdınız o şeyi. Sen haklıydın dedi."

Youtube Videos from :
[Harp akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Selahattin Uğurlu'ya ait şok ses kaydı]

keyboard_arrow_up