Eskişehir hayvanat bahçesinde inanılmaz işkence

Ahşap ve Çatı Ustası

  • Release Date: 5 Mei 2017
  • Viewer: 2.395
  • Like Video: 7
  • Dislike Video: 2
  • Video Length: 0.46

Music Video

  Play Audio :

Description

Hayvanları doğal ortamından alıp hapsettikleri yetmezmiş gibi birde tel örgülere elektrik verip hayvanlara olmadık eziyet yaşatıyorlar. Bu olay sadece eskişehirde degil başka yerlerdede buna benzer şekilde hayvanlara zarar veriliyor.

Haberden Alıntı
Eskişehir’de geçtiğimiz hafta büyük tepkilere rağmen açılan Hayvanat Bahçesindeki hayvanların bulunduğu alandaki elektrikli çitte akıma kapılan rakun dakikalarca elektriğe maruz kaldı. 

Yapımına başlanıldığı günden itibaren büyük tartışmalar yaratan ve tepki çeken Eskişehir Hayvanat Bahçesi gündemden düşmüyor. ‘Skandallar bahçesi’ olarak anılan Hayvanat Bahçesi şimdi de hayvanların yaşadıkları yere çekilen elektrik telleriyle gündemde. 

Geçtiğimiz günlerde Hayvanat Bahçesini ziyaret eden bir ziyaretçinin çektiği görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken büyük yankı uyandırdı. Görüntülerde rakunun yaşam alanını çevreleyen elektrikli çitte akıma kapılarak dakikalarca elektriğe maruz kaldığı görülüyor. Kameraya yansıyan görüntülerde çevredeki vatandaşlarla birlikte çocukların da korktuğu görülüyor. 

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden açıklama bekliyor. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova Bilim, Kültür Parkı içerisine yapılan ‘hayvanat bahçesi’ geçtiğimiz hafta büyük tepkilere rağmen açılmıştı. Hayvanat Bahçesi daha önce de 2 milyon liradan fazla paraya penguen almış ve 12 penguenden birinin yolda öldüğü ortaya çıkmıştı. Ayrıca daha önce 9 ceylan hayvanat bahçesine giren sokak köpekleri tarafından saldırıya uğramıştı.

keyboard_arrow_up