Dünyanın Gizemi Açıklanamayan En Garip Keşifleri

Meraklı Kanal

  • Release Date: 23 Mei 2015
  • Viewer: 66.123
  • Like Video: 325
  • Dislike Video: 24
  • Video Length: 5.45

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

KANALIMIZA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://www.youtube.com/cha...

► Facebook İnstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek, bizimle doğrudan iletişime geçebilir ve sohbetlerimize katılabilirsiniz:

https://www.facebook.com/ME...

https://twitter.com/muratba...

https://www.instagram.com/m...

►Benzer videolarımızı izleyin https://www.youtube.com/wat...

Merak edenler, sorgulayanlar ve öğrenmek isteyenler için; günümüzde ve geçmişte gizemi açıklanamamış olaylardan, bilimdeki son gelişmelere, akıllara durgunluk veren hayvanlar aleminden, uzay ve dünya dışı varlıklara kadar pek çok konuda merakınızı doyuran videolar hazırlıyoruz.

Amacımız bilinmeyenler hakkında size bilgi sunmak, bunu yaparken de sorgulamak. Bize destek olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz.Keyifli seyirler...

Facebook Bilim ve Uzay gurubuna katılın ve sohbetlerimize eşlik edin, birçok konu tartışalım.

https://www.facebook.com/gr...


Dünyada gizemi açıklanamamış pek çok keşif mevcut, bunlardan bazılarını sizler için derledik. Dünyanın pek çok bölgesinden farklı keşifleri içeren gizemli olaylarını keyifle izlemenizi diliyoruz.

Metin:
Dünyamızda gün yüzüne çıkmamış veya zamanla unutulmuş pekçok gizem mevcut. Gün geçmiyor ki akıllara durgunluk veren bir keşif daha yapılmasın. Bu keşifler ve buluşlarda bazen insan aklının çözemediği, bilimin açıklayamadığı, insanları hayrete düşüren birçok durumlara tanıklık ediliyor.İşte bu gizemli buluşlaradan bazılarını sizler için derledik. İşte akıllarda soru
işaretleri oluşturan o ilginç vakalar..

Gizemli kafatası

Bu kafatası Peru´da + bulunmuştur. İlk bakışta günümüz insanının kafatasına benzemektedir, ancak soru işaretlerine yol açan bir kaç durum göze çarpmaktadır. Bu kafatasının göz boşlukları günümüz insanının göz boşluklarından daha büyüktür. Beynin yer aldığı boşluk 2600 ccm ile 3200 ccm arasında değişmektedir. Şu andaki insanın kafatasındaki beyin beyin boşluğu kapasitesi 1450 ccm ´dir.

Bu spiral neredeyse bugunkü teknoloji ile yapılan spirallere benzemektedir.

Tarihlendiği zamana göre alışıldık olmayan bu spiral cisimler 1991 – 1993 yılları arasında Rusya´daki Ural dağlarının doğusunda küçük bir dere olan Narada ´da bulundular. Boyları en fazla 3 cm. olan bu cisimlerden mikro olanlarıda( 0,003 mm.) var. Büyük olanları bakırdan , küçük ve çok küçük olanları ise çok ender rastlanan ‘tungsten’ ve ‘molybdenum’ maddelerinden üretilmiş. Mikroskopla yapılan incelemeler sonucunda spiraller kusursuz bir biçimde ‘altın oran’ tekniğiyle yapılmış olduğu tespit edildi. Dahada şaşırıcı olan durum ise: bütün bilimsel incelemelerin gösterdiği gibi bu cisimlerin yaşlarının 20.000 ile 318.000 yıl arasında değiştiğidir.

Dev ırklar var mıydı?

Bu resimdeki bir dev ve gerçek olduğu iddia ediliyor. Bu dev fosili 1895 yılında İrlanda´da Dyer tarafından mineral araştırmaları sırasında bulundu.Boyunun karşılaştırılması amacıyla bir tren vagonunun önüne koyulmuştur. Yüksekliği 3 metre 70 santimetre ve ağırlığı ise 2050 kg.dır. Ancak daha sonra bu dev fosiline ve sahibi ortalıktan kaybolmuş ve nerede olduğunu kimse bilmiyor.


Baelbek şehrinden dev bloklar

Çok gizemli şehirlerden biri olan Lübnan´ın Ballbek şehrinin yakınlarındaki işlenmiş dev kaya blokları. Bu taşlar binlerce yıl öncesinde buraya getirilmiş. Resimde gördüğünüz parça 1050 ton ağırlıkta ve 25 metre uzunluğundadır. Bu yekpare blok dünya üzerindeki işlenmiş en büyük taş bloktur. İşin garibi o çağda bu taş nasıl işlendi ve nasıl buraya getirebildi.
Gizemli şehir baelbek şehri


Kaynaklar:
http://weekinweird.com/2011...
http://www.thelivingmoon.co...
http://www.bilinmeyenler.or...
http://pixabay.com/
http://www.dreamstime.com/

Music

Kevin Macleod'un Tempting Secrets adlı eseri Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org......) altında lisanslıdır.
Eser Sahibi,http://incompetech.com/musi...
Kaynak,http://incompetech.com/

keyboard_arrow_up