Muharrem Ayının İlk Gecesinin ve İlk Gününün Namazları

Cübbeli Ahmet Hoca TV

  • Release Date: 10 Sep 2018
  • Viewer: 17.092
  • Like Video: 262
  • Dislike Video: 13
  • Video Length: 5.16

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Muharrem Ayının İlk Gecesi Kılınacak Olan 1.Namazın Ardından Okunacak Duanın Latince Okunuşu :

Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve sallallâhü teâlâ alâ seyyidinâ Muhammediv ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem. Allâhümme mâ amiltühü fî hâzihisseneti mimmâ neheytenî anhü velem terdahü ve nesîtühü velem tensehü ve halümte aleyye be'de gudratike alâ ugûbetî ve deavtenî ilettevbeti minhü be'de cerâetî alâ me'sıyetik. Allâhümme fe innî esteğfirüke minhü feğfirlî ve mâ amiltü fîhi min amelin terdâhü ve veadtenî aleyhissevâb. Fe es-elükellâhümme yâ Kerîmü yâ Zel Celâli Vel İkrâm. Entegbelehü minnî ve lâ tegda-a racâî minke yâ Kerîm. Ve sallâllâhü teâlâ alâ seyyidinâ Muhammediv ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem. ÂMÎN.

Muharrem Ayının İlk Gecesi Kılınacak Olan 2.Namazın Ardından 23 Kere Okunacak Tesbihin Latince Okunuşu :

Sübhânel melikil guddûsi sübbûhun guddûsün rabbünâ ve rabbül melâiketi verrûh.

Muharrem Ayının İlk Günü Kılınacak Olan Namazın Ardından Okunacak Duanın Latince Okunuşu :

Allâhümme ente rabbî gadîmün ve hâzihi senetün cedîdeh. Fe es-elüke min hayrihâ ve eûzübike min şerrihâ. Ve estekfîke meûnetehâ ve şÜğlehâ. Yâ Zel Celâli Vel İkrâm. Allâhümme entel ebediyyül Gadîm. Ve hâzihi senetün cedîdeh. Es-elüke fîhel ismete mineşşeydâni vel avne alâ hâzihinnefsil emmârati bissû'. Vel iştiğâle bimâ yügarribünî ileyk. Yâ Zel Celâli Vel İkrâm. ÂMÎN.

Namazların tarifine videonun 2:32 dakikasından itibaren ulaşabilirsiniz.


********************************************************

Videoda paylaşılan bütün bilgiler Lalegül Dergisinden alınmıştır.

Lalegül dergisinin dua ve zikirler bölümünde her ay bu faziletli ameller yazılmaktadır..Dergiye www.herseybusepette.com ve www.laleguldergisi.com adresinden veya 0 (212) 912-10 06 , 0 (212) 435-10 58 numaralı telefonu arayarak abone olabilirsiniz.

Bu faziletli amellerin çok daha fazlası için Cübbeli Ahmet Hocanın eserlerini satın alabilirsiniz. www.cubbeliahmethoca.com.tr veya www.herseybusepette.com adresinde Cübbeli Ahmet Hocanın eserleri mevcuttur.Oradan istediğiniz kitapları seçip internet üzerinden veya 0212 912 10 58 numaralı telefonu arayarak satın alabilirsiniz.

Dergi çıktılarının alındığı kaynak : cubbeliden.blogspot.com

Youtube Videos from :
[Muharrem Ayının İlk Gecesinin ve İlk Gününün Namazları]

keyboard_arrow_up