Gördüğümüz Evren Gerçek Midir? Şu An Farkı

Geçmişin Sırları

  • Release Date: 22 Apr 2018
  • Viewer: 855
  • Like Video: 34
  • Dislike Video: 1
  • Video Length: 5.16

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Evren ve uzay aslında her ne kadar bizlere görünür olsada aslında çok farklı bir işleyişi bulunmakta bizler bunun sadece geçmişini görmekteyiz peki neden bu videomuzda sizlere bir kullanıcımın yorumu üzerine yapıyorum Tersinim Gerçeğinede buradan teşekkürler konuya başlamadan önce İnstagram ve Facebook sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın ayrıca kanalıma abone olarak ve bildirimleri açarak bir sonraki videodan haberdar olabilirsiniz.
Duyu organlarımızın sınırlı oluşu pek çok hatalara düşmemize neden oluyor.Neden mi çünkü en uzun menzilli duyumuz görme duyumuzdur. Görme olayı ışık ışınlarının gözlerimize ulaşması sayesinde mümkündür bu sayede cisme çarpan ışık demektlerini gözlerimiz birer elektrik sinyaline dönüştürür beynimizde bu sinyali görüntüye dönüştürerek bizlerin görmesini cisimleri ayırt etmeyi sağlar. Işık hızı (saniyede 300.000 km) çok büyük gibi görünürse de evreninin büyüklüğü yanında çok küçük kalır. Bu da bize çok büyük yanılgılar götürür.Bundan bir önceki videomuzda aslında bu hızın o kadarda büyütüldüğü gibi bir hız olmadığını sizlere aktarmıştım dilerseniz o videoyuda izleye bilirsiniz. Çünkü ışık hızında gitsek bile bizlerin ulaşmak istedediği yerlere götüremeyecektir insan ömrünün kısa oluşu buna en çok etki edendir.
Başımıza kaldırıp baktığımızda gördüğümüz evren gerçek evren değildir. sadece geçmişten gelen yanılsamalardır. Yani aslında belki evren yok olaya başlamış olabilir neden mi bir videomuzda karanlık madde ve enerjiden bahsetmiştik karanlık madde ve karanlık enerji ise evrenin yayılmasını bu genişleme ile birlikte karanlık madde sayesinde bir arada kalmasını sağlar bunların en önemlisi olan karanlık madde yok olursa kütle çekimi yüzünden karmaşa yaşanabilir yani buda hadislerde geçen ve kıyamet alametlerinden olan şu sözleri anımsatır.Gökyüzü karardığında ve bütün yıldızlar tek tek sondüğünde kıyamet ozaman kopmaya yakındır hadisi eksik söylediğim farkındayım doğrusunu yorumlarda yazarsanız sevinirim.
ŞU AN bir başka cisim ile iletişim kurabildiğimiz andır. ŞU An farkı iki cisim arasındaki uzaklık ile orantılı büyüyüp küçülür. Örneğin dünyamızdaki en büyük şu an farkı yaklaşık on iki salisedir.
Mars ile yaklaşık 4.2, güneş ile 8 dakika, en yakın yıldız olan alfa centauri ile dört buçuk yol kadardır.
Şu an farkı evrendeki diğer cisimler ile milyar yıllara kadar büyür. Buda bizlerin mesafesinden dolayıdır bir galaksiye bir gezegene baksaydık onun sadece geçmiş halini görürdük geceleri yıldızlara baktığımızdaki hali şuanki hali değildir belkide çoktan yok olmuş bir yıldızın ışığıdır.
Evrendeki tüm cisimler hareket halinde olduklarından o cisimlere uyumlu diğer cisimler bu hareketlere uygun kinetik enerji yüklüdür.
Örneği dünyamız güneşin etrafındaki turunu saatte 120.000 km hızla yapar ama biz bunun farkında bile olmayız. Bunun nedenide uyum sağlamamızdır en basit örnek araba diyebiliriz düz bir yolda arabada sabit birşekilde 100 km hızla gidersek bir yerden sonra buna alışır ve sabit bir şekilde gidiyormuş gibi uyum sağlarız ama ani frenler bu uyumu bozar.
Bir uzay gemimiz olsa en yakın yıldıza doğru saatte 500.000 km hızla yola çıksak bu ara dünyamızı gözlesek DAHA YAVAŞ döndüğünü, buna uygun olarak günlerin 24 saatten daha uzun olduğunu görürüz. Bu bir yanılsamadır. Gerçekte dünya bildiğince dönmektedir.Her hangi bir fark olmayacaktır.
Bir müddet sonra ŞU AN farkı çoğalacak dünya ile bağlantımız kesilecektir.Yani geleceğe gitmiş gibi olacağız.Aslında aradaki mesafeden dolayı dünyanın geçmişini ancak görebiliriz çünkü ışık hızı ile iletilen görüntüler ile bizim hızımız arasında 200.000 km fark vardır buda en büyük yanılsıma ile birlikte bizleri kandırır.Fakat şuda bir gerçek varki dünya ile bizler için zaman bir olmayacaktır dünyay oranla bizler için zamana birazdaha yavaş akaçaktır.
En yakın yıldızdan dünyaya doğru hareket ettiğimizi var sayarsak bu kezde dünyanın normalden hızlı döndüğünü, günlerin zaman olarak daha kısa olduğunu gözlemleriz. Dünyaya yaklaştıkça ŞU AN farkı azalır. Geçmişe doğru gitmiş oluruz.Gerçekte zaman içinde bir yerlere gittiğimiz yada geldiğimiz yoktur. Sadece yanılsamadır.?En büyük problem burada ortaya çıkıyor aslında bizler ışık hızından daha hızlı veya ışık hızında gitmeye ihtiyacımız yok sadece tek ihtiyaç bir solucan deliği diyebilirim asıl ulaşmamız gerken odur.
Buraya kadar izlediysen videoyu beğenmisin demektir kanala abone olabilir videoyu beğenebilir veya yorumlar ile fikirlerini belirtebilirsin. Bir sonraki video konumu belirlemek istersende yorumlarda belirtin bir sonraki videoda görüşmek üzere hoşcakalın.

keyboard_arrow_up