Çocuklarda Zatürre Belirtileri Nelerdir? Uz. Dr. Dicle İnanç

Memorial Sağlık Grubu

  • Release Date: 5 Agu 2015
  • Viewer: 7.960
  • Like Video: 24
  • Dislike Video: 3
  • Video Length: 2.19

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uz. Dr. Dicle İnanç çocuklarda zatürrenin belirtileri, tedavisi ve hangi durumlarda doktora gidilmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.


Kış aylarında aileleri en çok rahatsız eden hastalıklardan biri zatürredir. Zatürre riski çocukların okul ortamında çok sık bulunmaları sonucu artar. Anne-babalar özellikle düşmeyen ateş, uzun süreli öksürük krizleri, çocuğun genel durumunun düşkün olması, ağızdan beslenememesi, karın ağrısının eşlik etmesi durumunda mutlaka doktora başvurmalıdır. Gerekirse akciğer filmi çekilebilir. Zatürrenin tedavisi değişmektedir. Bazen ayakta bazen hastanede tedavi edilmektedir. Özellikle zatürrenin seyri sırasında mikrobun etkin olmasına bağlı olarak akciğerlerinde sıvı birikebilir. O zaman da çocuklara cerrahi müdahale gerekebilir. Tedavimiz 14-21 gün sürmektedir. Bazen zatürre tedavileri daha uzun sürebilmektedir. Korkulacak bir durum yoktur. Özellikle yakın takip zatürrede çok önemlidir.


Çocuklarda Görülen Kış Hastalıkları Nelerdir? hakkında bilgi almak için linkteki videomuzu izleyebilirsiniz. https://youtu.be/qgjJKz47uQs

keyboard_arrow_up