Edip Yüksel (T) Bayramınız kutlu olsun (Animasyon)

Edip Yuksel

  • Release Date: 15 Nov 2017
  • Viewer: 7.591
  • Like Video: 307
  • Dislike Video: 36
  • Video Length: 2.05

Music Video

  Play Audio :

Description

Bayramınız Mübarek, Göğünüz Rengarenk Olsun

1 Kasım 2005 - 2033

Her zaman, "geçmiş bayramınızı kutlarım" diye bir cümle içerir benim bayram tebrikleri veya aldığım tebriklere verdiğim cevaplar. Kendime mazaret bulmak için de "deli" yaftasına yeşil ışık yakma pahasına, "bana her gün bayram olduğu için farketmedim" diye eklerim.

Ama bu bayram farklı olacak. Ben herkesten önce, milletin, illetin veya zilletin bayramını kutlayacağım. "Edip Kuran'da bayram mı varmış?" diye beni sorgulayacak mollalara da göz kırpacak ve şeker uzatacağım.

Dün gece vampirlere ve hayaletlere inat rengarenk bir palyaço saçı takan küçük oğlum ve arkadaşlarıyla birlikte mahallede Halloween için iki saat dolandım. Kabak çekirdeği yiye yiye mahallelerde kapı kapı dolaşarak "trick or treat" diyerek ellerindeki koca torbalarla şeker toplayan maskeli ve kostümlü çocukları seyrederken çocukluk dönemimde yaşadığım bayramları anımsadım. Ne güzel günlerdi.

Evet,

Dinlerini sadece Allah'a özgüleyen; özgürlüğü seven; ruhbanların el-eteklerini öpmeyen; akıllarını kullanan; matematiğe alerji duymayan; barış ve eşitlik için, ezilenlerin ve yoksulların hakkı için mücadele veren, LA ile başlayınca Allah ile noktalayan, Kelimeyi Tevhid'i Kelimeyi Tesniye'ye çevirmeyen muvahhit kardeşlerim: Bayramınız kutlu, gününüz mutlu, geleceğiniz umutlu, ağacınız dutlu olsun. Gönlünüz putsuz, beyniniz ankebutsuz, hayaliniz hudutsuz, inciriniz kurtsuz olsun. Her gününüz bayram olsun. 

Selam,
Edip

A. AKKOC: Edip la ilahe illallah yetmez muhammedur resulullahda denir cünkü o bizim peygamber efendimiz dir sav onu cok severiz onada saygı duyduğumuz icin onu da la ilahe illallah muhammeden rasullallah denir

EDİP: Yani Allah'a dinini öğretiyorsun? Kuran'da otuz yerde La ilahe illa Allah geçer, ama hiçbirisinde Muhammed eklenmez! Kuran, Allah'ı yeterli bulmayıp başka bir isim ekleyenleri mahkum eder (39/45). Allah'ın, meleklerin ve ilim sahiplerinin şehadetini bildirir (3/18) ve Münafıkları ifşa eder (63/1). Biliyorum bu ayetlerin hiçbirisi senin umurunda değil. Çünkü aslında Kuran'a değil, atalarına iman etmişsin. Bu yüzden hangi ayetleri hatırlatsak "aman falanca alim, ama filanca şeyhülşeytan" diye onlara kör ve sağır kesilirsiniz. Senin gibileri çok iyi tanıyorum.

keyboard_arrow_up