16 Şaşırtıcı İlginç Bilgi

Hasan Yavuz

  • Release Date: 21 Okt 2017
  • Viewer: 736
  • Like Video: 16
  • Dislike Video: 1
  • Video Length: 4.30

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Sizi Çok Şaşırtacak 16 İlginç Bilgi derlemesi... İyi seyirler...

Afrika - Suriye ayrımında bulunan Lut Gölü dünyanın en alçak noktasındaki ve dünyanın en tuzlu gölüdür. Tuz oranının yüksek olmasından dolayı içerisinde hiç canlı yaşamamaktadır ve bu gölde batmanız mümkün değildir.

Barselona'nın kuşbakışı görünüşündeki mükemmel simetri.

Avustralya, Bondi'de yer alan 'sonsuzluğa uzanan merdiven' heykeli.

Japonya'daki Nagoro köyünde yaklaşık 40 kişi yaşamasına rağmen 350 den fazla kukla bulunuyor. Kuklaları, köyde bulunan okulun sınıflarında, durakta ya da bahçede çim biçerken görmek mümkündür. Gece dışarı çıkmak bu köyde oldukça ürpertici gibi duruyor.

Cusco - Peru' da bulunan, otel konseptine yeni bir bakış açısı getiren Skylodge Macera Suiti.

Vaadhoo adası, Maldivler'de yer alan en özel adalardan birisidir.
Adada geceleri gelgit olayının yaşandığı sırada ortaya çıkan mavi renkli ışıltı oldukça mükemmel ve ilginç görünüyor. Sahilde yaşanan bu muhteşem olayın nedeni ise kıyıya vuran dalgalarda bulunan ışıklı planktonlardır. Işıklı planktonlar, tek hücreli canlılardır. Bu tek hücrelerinin içerisinde biyolojik olarak elektrik üretebilecek kadar teknolojik bir yapı saklıdır. Bu, o kadar üst bir teknoloji ki, rahatsız edildiklerinde bu minik canlılar koca bir sahili bile aydınlatabilecek kadar çok ışık yayabiliyorlar.

Berlin'de Radisson Blue Otel'de bulunan içerisinde asansör olan
devasa bir akvaryum bulunur. Akvaryumun içerisinde zararsız köpekbalıklarını, insanları seyreden vatozları, tropik balıkları ve daha bir çok deniz canlısı görmek mümkündür.

2000 kişinin katıldığı bir ankete göre Birleşik Krallık'ın en önemli simgesi yaklaşık 100 metre uzunluğuyla Big Ben saat kulesidir. Kule üzerinde bulunan saatin ağırlığı 5.5 ton, çanın ağırlığı ise 13.5 tondur ve çan çaldığı zaman sesi 14 km mesafeden duyulabilmektedir.

Başkent Pekin ile Zhangjiakou şehri arasındaki otoyolda, trafik sıkışıklığı 14 Ağustos'ta Pekin'e ağır kargo taşıyan tırların yola çıkması nedeniyle başladı ve yol çalışmalarıyla beraber 12 gün süren bir trafik kuyruğu ortaya çıktı. Pekin 12 gün süren ve 100 km'ye uzanan araç kuyruğu ile bu konuda dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır.

Büyük ve sivri kayalar, kanyonlar, mağaralar ve ilginç faunasıyla görülmeye değer 853 kilometrekare alana yayılmış Madagaskar'da yer alan Taş Orman.

Dünya üzerinde kaydedilen en yüksek sıcaklık 71 C ile Lut Çölü'nde
kaydedilmiştir. Bu ölçüm 2016 yılında NASA tarafından tescillenmiştir.

Son 70 yılda yaklaşık 90 yolcu uçağı kaybolmuştur. Tarihte birçok uçak gizemli bir şekilde kayboldu ve bazılarının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala en küçük bir iz bile bulunamadı. Dünya üzerinde inanılmaz bir uçak trafiği vardır. Ve bu trafiğe dahil olan uçakların büyük çoğunluğu okyanusların ve denizlerin üzerinden geçmektedir. Bir terslik olup uçaklar kontrolünü kaybettiğinde ise korkulan uçak kazaları gerçekleşmiş oluyor. Okyanusa düşen uçaklar okyanusun binlerce km altına iniyor ve binlerce
kilometrekarelik alanda bulunması imkansız hale geliyor.

Bu fotoğraf bir oyun sahnesi veya lego modeli değildir. Bunlar Mexico'da bulunan gerçek evlerdir.

Optik illüzyonla gelen bir sanat: Floransa katedralinin yer döşemeleri.

Lençois Maranhenses - Brezilya Burada nehri, okyanusu, yağmur ormanlarını ve çölü bir arada görmeniz mümkündür.

İspanya'da bulunan Guggenheim Müzesi tıpkı kıvrılınca daha çok yük taşıyan bir kağıt gibi kıvrımlı bir yapıda inşa edilmiştir. Bilbao şehir merkezinde, Nervion Nehri'nin kenarında bulunan müze inşaatı 4 yıl sürmüştür. Yılda ortalama 600.000 kişinin ziyaret etmesi beklenen yapıyı yılda 1 milyon turist ziyaret etmektedir.

keyboard_arrow_up