Sınavlarda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Açıköğretim Sistemi - Anadolu Üniversitesi

  • Release Date: 16 Nov 2016
  • Viewer: 33.272
  • Like Video: 19
  • Dislike Video: 15
  • Video Length: 2.47

 Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Sınavlarda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sorunsuz bir sınav geçirmeniz için sizlere, sınavlarla ilgili önemli birkaç hatırlatmamız olacak;

- Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeye çalışın.
- Sınav başlamadan 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
- Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, nedeni ne olursa olsun, hiçbir öğrencinin sınava alınmayacağını unutmayın.
- Sınava girebilmeniz için gerekli olan belgeleri sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
- Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kağıt, kitap, defter, not gibi belgeler; pergel, açıölçer, cetvel türü araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz ve kamera gibi cihazlar ile ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir. Bu nedenle, sınava gelirken bu nesneleri yanınızda bulundurmayın.
- Kıtalarından izinli er ve erbaşlar dışında, resmi kıyafetle sınava girilmez.
- Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurun.
- Cevap kağıdı üzerine test grubunuzu, diğer bir ifadeyle A, B, C ya D harfiyle belirtilen kitapçık türünüzü kodlamayı unutmayın. Test grubunuzu kodlamaz ya da birden fazla kodlama yaparsanız, sınavınız geçersiz sayılacaktır.
- Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız makinede A, B, C gibi alfabetik tuş takımı ile program yapılmasına, saklanmasına ve çalıştırılmasına imkan veren EXE, STORE, RUN gibi tuşlar bulunmamalıdır.
- Size verilen cevap kağıdının üzerindeki T.C. Kimlik No, Adı, Soyadı bilgilerini kontrol ettikten sonra ilgili alanları doldurarak imzalayın. Bu bilgiler size ait değilse görevlileri uyararak size ait cevap kağıdını isteyin. Başka öğrenciye ait cevap kağıdı kullanırsanız, o oturumdaki sınavınız geçersiz sayılacaktır.
- Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.


Açıköğretim Sistemi ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm sorular ve cevapları Açıköğretim Destek Sistemi ile https://aosdestek.anadolu.e... adresinde.

‪#‎AnadoluÜniversitesi‬
https://www.anadolu.edu.tr

#‎AçıköğretimSistemi
https://www.anadolu.edu.tr/...

#AçıköğretimÖğrenciOtomasyonu
https://aof.anadolu.edu.tr

#AOSDestek
https://aosdestek.anadolu.e...

#AOFAnadolum
http://www.facebook.com/AOF...

Bize Ulaşabileceğiniz Telefon Numaralarımız
Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi hafta içi - hafta sonu fark etmeksizin 7 gün 24 saat olarak 0850 200 46 10 numaralı telefonu ile hizmetinizde.

Youtube Videos from :
[Sınavlarda Nelere Dikkat Etmeliyiz?]

keyboard_arrow_up